Fritz Vad Yana Tiamat Diana Victor
Fritz Vad Yana Tiamat Diana Victor

Перша репетиція гурту INFERNO відбулася 23 липня 1994 у складі Nastya - вокал, Fritz - гітара, Alex Punker - бас, Dennis - ударні, і вже через три місяці - дебютний вихід на сцену 29/10/1994 в ДК Економічного факультету Київського університету. В концерті брали участь тодішні монстри українського андеграунду групи Innercell, Mystery і Monkey's Work - це був початок сходження INFERNO на музичний олімп underground'а. Дебют виявився дуже вдалим, і вже наступний концерт відбувся менше через місяць у м Вишгороді 26/11/1994 за участю Innercell і Mad Sanity.

Своєму успіху здебільшого група зобов'язана їх першої вокалістці; завдяки їй, INFERNO прорвалися в число кращих з величезної маси гуртів, що з'явилися на початку 90-х, безліч гуртів, але Інферно були першим і єдиним гуртом, у якому «гарччащим» вокалом співала дівчина, і досить таки вміло і сильно.

У період з 1994 по 1995 INFERNO грають у стилі trash-metal з жіночим гроулінгом. 1995 виявився найскладнішим для INFERNO. На початку року гурт покидає спочатку барабанщик Денис, а потім, у зв'язку з виїздом на ПМП в США, вокалістка Анастасія Руденко. Ці події злегка дестабілізували групу на деякий час. У лютому місце за ударною установкою зайняв Andy Gone, раніше брав участь в проектах: Irritator і Death Warrant, а ось порожнє місце вокалістки, доставило масу складнощів. (читачеві в 2012 році важко собі уявити далекий 1995-ий рік, коли була величезна проблема знайти музиканта, а співаючих ще й гроулом / скрім дівчат - взагалі нереально) Після численних пошуків це місце зайняла Маріна "Plague" Ігнатенко, і вже 12/03/1995 в ДК ДВРЗ (Київ) на суд публіки був представлений новий альбом «Пекло Кличе» за участю Mystery, Whimsical Savage і Adem.

Важлива подія відбулася 11 листопада 1995 INFERNO відіграли свій перший сольний концерт, в одному з перших рок-клубів Києва - "Барви". У лютому1996 INFERNO приймають участь в зйомках телепередачі "Це ми", рубріка "Рок-п'ятниця" . В жовтні1996 INFERNO з'являються на рок-фестивалі "Перлини Сезону" який проходив у Чернігові, де один з журі, заявив, що група з такою назвою і такою важкою музикою - довго не проживе, подивитися б йому в очі зараз)

У листопаді 1996-го року в гурт приходить клавішниця Аліна Казарян. Поява клавішних партій, призвело до зміни стилістки гурту з trash-metal, на мелодійний death / black-metal в кращих традиціях стилів, за одним винятком: скрімінг і академічний вокал виходив з уст дівчини Маріни "Plague" Ігнатенко.

У грудні 1996-го року в студії "Slow Records" була записана демо-стрічка (Mini MC) "Agnus Dei". На заголовну пісню був знятий кліп, який у 1997 році увійшов в кращу десятку на Національному хіт-параді "Територія А", де протримався 111 днів. INFERNO були одним з перших андеграундих гуртів який прорвався на Національне Телебачення.

У січні 1997-го року на черговому рок-фестивалі "Power Perfect" відбувся останній концерт з вокалісткою Маріною Plague. В травні 1997 року INFERNO вже виступали з новою вокалісткою в рок-клубі "Барви", спільно з гуртом Winter Fishers. Почесне місце біля мікрофона займала Оксана Шкаровська (ex-Sansara). В цей же час з'являється сингл "Плач Сивіли". Однак в 1998 році у гурті знову відбувається глобальна зміна складу: Аліна Казарян - вокал, Анастасія Н. - клавішні, Fritz - гітара, Alex Punker - бас, Andy Gone - барабани. У такому складі під керівництвом звукорежисера Валерія Папченко на студії "ДЗЗ" був записаний альбом "Цариця Темряви". Але в тур з новою програмою INFERNO вже їхали з новою клавішницею Діаною Ларіоновою, на вокалі вже була Аліна Казарян. У цьому складі INFERNO працювали до 2000 року, залишивши за плечима багато концертів, міст, фестивалів; був створений новий альбом "Темні Води Мертвої Ріки". Якому не судилося бути випущеним у світ.

У лютому 2000 року INFERNO знову лихоманить: приходить нова вокалістка Ганна Ашуба (Anneke), повністю змінюючи стилістику і звучання INFERNO. Live-aльбом 2000 року «Освинцьованно» одні музичні критики охрестили як gothic-rock, інші як нью-метал. У 2000 році INFERNO багато гастролювали і стали дипломантами рок-фестивалю "Rock Vizok" у Черкасах, потім у серпні 2000 року відвідали фестиваль "Наш Рок" у місті Кривий Ріг за участю гуртів ВВ, Аероплан, Гранд Фло та ін. Незабаром Анна Ашуба залишає гурт.

Після виснажливих проб і прослуховувань INFERNO приймає в свої лави нову вокалістку Яну Ярему, і вже в квітні виходить Mini EP 2002 року "Залишся зі мною". Через місяць після плідної роботи в студії "Аркадія" виходить альбом "НЕ АНГЕЛИ". Реліз альбому стартував в один день в 20-ти великих містах України і був прийнятий на Ура, багато пісень з цього альбому дотепер можна почути на радіо.

Весь час з 2002 по 2005-ий рік INFERNO активно виступає, бере участь у різних фестивалях таких як "Монстри Рока" разом з легендою російського року МАЙСТЕР і українськими монстрами Te Deum та Conquest. "Core Fest" з відомою австрійською гуртом Pungent Stench. "The Great Commandment" з польськими VADER. І т.д.

Хотілося б відзначити важливу подію: в Квітні 2004-го виходить у світ "Енциклопедія українського року" (А.Евтушенко), де гурт INFERNO займає почесне місце в розділі ЛЕГЕНДИ. Далі знову слід маса концертів та фестивалів. У липні 2004 року INFERNO відзначає своє десятиріччя. На закритій вечірці, яка пройшла в нічному клубі "Прайм", зібралася вся еліта українського року, а також музиканти з Білорусі та Росії. Група впевнено зайняла нішу в українському андеграунді. На даний час музичний стиль gothic-metal найбільш сильно впливає на мелодику гурту, імідж і світогляд музикантів.

У грудні 2004 року INFERNO приступає до роботи над записом свого нового альбому "Воскресни" з незмінним звукорежисером Валерієм Папченко, і завдяки неймовірним зусиллям Andy Gone і Валерія Папченко, альбом побачив світ 10 жовтня 2005, випущений лейблом "CORE Zone" і рекординговою компанією "Atlantic Ukraine ". Продажі альбому перевершили всі очікування музикантів і лейбла Вибір лейбла був виправданий і залишилися задоволені всі! Незабаром Олександром Шмельовим (група ШМЕЛИ) був знятий кліп INFERNO на пісню "Падаючи з неба ', який був презентований в клубі Майдан Українським Готичним Порталом (www.gothic.com.ua). Незважаючи на малобюджетность, відео вийшло дуже якісним і тематичним і швидко розійшлося по мережі.

Весь 2006-ий рік, був присвячений концертам на підтримку альбому, INFERNO знову бере участь у міжнародному фестивалі "Діти Ночі" що проходить щорічно в Києві під егідою Українського Готичного Порталу (www.gothic.com.ua). На цьому фестивалі дебютував новий учасник гурту Raziel, на плечі якого поклали відповідальність за "паузи" між піснями, точніше їх заповнення і також звукові ефекти. Тим самим INFERNO знову стала першими "новаторами". Відтепер пісні INFERNO звучать на концерті безперервно, створюючи незабутню атмосферу.

У вересні 2006-го року INFERNO хедлайнери міжнародного фестивалю "Чорний Град", і ось INFERNO дає добро на участь у фестивалі "Буде Драйв" разом з групами Епідемія (Росія), Била Вежа, Nolens Volens, датований 16-го грудня 2006-го року ... Я б не згадав цей концерт (як не згадав багато, в яких брав участь гурт), але 3-го грудня 2006-го року гурт покидає вокалістка Яна. Інтернет в прямому сенсі цього слова вибухнув ... багато хто не могли уявити собі гурт без Яни, що займала пост фронтвумен довгі п'ять років ... багато було чуток ... розмов ... "доброзичливці" віщували верещачи про "кончину" гурту і т.д. і т.п. .... за 13 днів (це число стало для INFERNO символічним) група знаходить і готує нову вокалістку - Alina "Witch_A." Roberts. Коли все було готово, всі з нетерпінням чекали дня концерту ... гурт - щоб показати своє нове "обличчя", шанувальники - почути новий голос гурту, який став за довгі роки культовим. З першими ж нотами вокальної партії фанати зітхнули полегшено, новий голос гурту був гідний їхньої уваги і любові.

Рік 2007-ий ознаменував себе великою кількістю подій. Розпочався сильною обоймою концертів, таких як: з метрами готик-сцени Umbra Et Emago (Німеччина), а також російськими та українськими гуртами. На одному з концертів гурт грав без Alexa Punkera, у зв'язку зі станом здоров'я, йому тимчасово довелося відкласти в сторону бас-гітару, в цей час його заміняв Денис Лагода. Так само, за ударними замість Andy Gone, можна було побачити Олександра Кіпріянова (Dreams Of Victory). У вересні в гурт повертається Alex Punker. 2007-ий рік з'явився для гурту, мабуть, самим переломним і важким ... він перевіряв на "міцність" групу як міг. У грудні 2007-го року на знову вакантне місце барабанщика був запрошений Max WARfolomeev (ex-Monolit) Також в грудні 2007-го року гурт змушена була тимчасово покинути Alina "Witch_A." Roberts. На концерті який проходив у січні 2008-го року співала Діана Ларіонова, яка тимчасово залишила клавіші. Важко було, але гурт вистояв!

У лютому 2008-го року після довгих поневірянь в гурт тимчасово повертається легендарна вокалістка Яна (чий голос ви можете чути на альбомах "Не Ангели" і "Воскресни"). Після безлічі концертів, в травні 2009-го року INFERNO були змушені остаточно розпрощатися з вокалісткою Яною. До Групи повертається Alina "Witch_A." Roberts. У грудні 2010 року на зміну Alex Pankerа, на бас повертається Денис Лагода. Група з новими силами повертається до концертної діяльності і веде активні переговори з лейблами з питання видання нового альбому!

У квітні 2011 року, гурт INFERNO в студії "Blacklight recording studio" закінчили накопичення альбому. Зараз йде зведення у Єгора Сюткина (Челябінськ, Росія) Назви альбому - NATO MORTO (мертвонароджений) з простої причини, на альбомі пісні які група вже ніколи не зіграє на сцені в тому складі та незвичайному саунді в якому вони звучать на альбомі. Продакшин Альбому гурту INFERNO (від запису до видання) та саунд дизайном клавішних, займатиметься Антон Бєлов, відомий за проектом KAUAN (Suomi), та спільному з Alina "Witch_A." Roberts проєкту HELENGARD (Russia-Ukraine)

У червні 22 числа 2011 року, після довгих змін-розподілів, гурт INFERNO спіткали неймовірні зміни, як казковий птах Фенікс згорівши , INFERNO повстали з попелу і 24 грудня 2011року гурт повстав перед публікою у зовсім новому складі (з першого складу залишився тільки засновник Fritz ) з оновленим саундом і фронтвумен! Отже INFERNO зараз це: Галина Йовенко - вокал і харизма, Fritz - гітара, Іван Попов (Natural Spirit, Mysteria) -клавішние, аранжування. Дмитро «Tiamat» Капітун (Vicious Delight, Wild Garden, Idol) - гітара, Vad Grek ((Natural Spirit) - бас-гітара, Едуард Саркіц - барабани.

Весь 2011-ий та 2012 рік гурт "прокатав" по концертам та фестам, де його дуже радістно і тепло зустрічали огорнув своїми обіймами Львів, Харків,Чернигів,Ужгород,Рівне,Чернівці,Кіровоград,Кременчуг та інші міста.відіграв майже 40 концертів за рік

30 жовтня 2013 року світ побачив альбом "NATO MORTO" записинай ще в квітні 2011-го, виданий неймовірними зусиллями екс-вокалісткой Аліной Робертс на польскому лейблі "Echoes of Koliba Productions" у форматі матового дігіпака

10 серпня 2013 року місце за барабанами зайняв Віктор Білан, з яким одразу на студії POSTMIX був записан сінгл "СТОЙ!" Саунд-продюсером став: Ілля Іващенко (Natural Spirit, Дарниця, Парабола, Варонін Бенд). Звукорежисером: Вадим Мущенко (Natural Spirit).

23 липня 2014 року гурту INFERNO виконалося 20 років! 20 років на андеграундній сцені це дуже багато, але цього року враховуючи обставини святкувати гурт свій День народження не став. Дочекаємося нашої перемоги і тоді вже відсвяткуємо!

24 серпня 2014 року сталося велика подія, гурт INFERNO знову на студії POSTMIX вперше записав і випустив пісну українською мовою "ГОЛОС КРОВІ" і знову Саунд-продюсером став: Ілля Іващенко. Звукорежисером: Вадим Мущенко .